Royal Fellow

border collies

Novinky

...můj nejlepší přítel

01.01.2010

A je to!

Štěňátka jsou u nových páníčků! První šli tři kluci, holky se s Coffee i jejich rodným bydlištěm rozloučily až naposled. Ze všech domovů mám jen samé pozitivní zprávy. Prckové docestovali v klidu, někteří plakali, jiní ne, ale výsledek byl všude stejný. Všichni si je hned zamilovali a prckové jim dělají radost. Byt je znovu v "lidském" stavu. Po štěňátkách jakoby nezůstalo ani památky, jen rozkousaná korková podlaha a pokousané brýle připomínají, že se nám život v uplynulých sedmi týdnech obrátil vzhůru nohama. Je tu klid a pohoda, ale přeci jen trochu smutno. Veselejší je však to, že se nám dostává pozitivních ohlasů z nových rodin štěňátek. Z toho mám obrovskou radost. V Royal Fellow se štěňátkama přibyla také jedna úžasná psí duše - máme novou členku - Bye Bye Worries Royal Fellow, neboli báječnou Báju :-) Umí už ve svých osmi týdnech krásně přivolání, sedni, pilujeme otočku, lehni a začali jsme učit "dej pac". Všechno ale jen po malých lžičkách, ať si užívá dětství :-) A v galerii je naházeno spoustu nových fotek.
01.01.2010

Řádíme jak pominutí :-)

Štěňátkům jsou čtyři týdny, jsou z nich pořádné chlupaté kuličky a dělají radost. Hnízdo coby porodní bedna už je vůbec nezajímá. Objevují všechna zákoutí, dovádějí spolu, s Amálkou i s kočičíma kámošema, z čehož zejména kočičí část demoliční čety zas tak odvařená není, ale chvilku to vždycky zvládne. Velice svědomití jsou malí ďáblíci v mazlení s návštěvami. Příchozí vítají s plným nasazením. Maminka Coffee dbá na správnou výchovu a nenechá si už líbit úplně všechno. Baští se masíčko a pije stále mlíčko. Spí se všude, kde to jde a je se taky tam. Fotí se rádo, tak přidávám nové fotky zde. ;-) Jsou z návštěvy tatínka Dastíka a tety Káji. Více fotek najdete v galerii. Aktualizovala jsem také sekci "štěňata"
01.01.2010

Rosteme jako z vody!

Štěňátkům je sotva 16 dní a přeci už koukají, běhají, hrají si, ocumlávají se, jsou prostě rozkošní. Maminka Kafíčko je šikovná a nepatří mezi žádné matky-histerky. Ráda si občas vyčistí hlavu na procházce a potom se znovu věnuje mateřským povinnostem. Je skvělá! Máme velikou radost, že každé ze štěňátek už se může těšit na svého nového páníčka, protože všichni malí pupínové už své páníčky znají. A koho ještě neviděli osobně, tak brzy potkají! Fotografie z šestnáctého dne najdete zde. ;-)
01.01.2010

Tady jsme!

První štěňátka již viděla své budoucí majitele. Některá již dokonce mají závaznou rezervaci, jiná štěňátka se na své budoucí majitele ještě stále těší. Tady jsou cvalíci v celé své kráse. Krásně přibírají na váze a předhánějí se, kdo vypije více mlíčka. Coffee se po porodu dobře zotavuje. Všechna štěňátka jsou po vynikajících rodičích, výstavně i sportovně vedených. Oba rodiče mají navíc HD i ED A, OCD nepostiženi. Jsou prostí všech očních vad a DNA CEA, TNS, CL i MDR1 normal! Více fotek pod tímto odkazem. A zde jsou nové fotky - ze sedmého až desátého dne.
01.01.2010

A prckové jsou na světě!

Včera v noci přišla na svět štěňátka z vrhu "B" Royal Fellow. Narodilo se sedm cvalíků. Holčičky tři - modrobílá, černobílá a slate merle. Kluci jsou čtyři - dva černobílí, jeden modrobílý a jeden blue merle. Psí prckové nejsou žádní prckové. Nejtěžší čb holčička měla po narození 437 g, nejlehčí modrobílá 390 g, což i tak překračuje průměrnou váhu bordeřích novorozenců. Až vyrostou, budou to nejspíše pěkní cvalíci Všechna štěňátka jsou velice pěkná, ani jedno nemá white factor, jsou tmavá a mají dobré předpoklady k chovu.

Včera také dorazily výsledky DNA testů MDR1, CL a TNS - vše normal. Štěňátka jsou tedy také normal a budou mít tyto výsledky zapsané v PP. Budoucí páníky tedy již žádné DNA testy nečekají. Máme hotové vše co lze ;-)
Jsme moc rádi, že jsme porod úspěšně zvládli. Bylo to náročné, ale mělo to úspěšný závěr - všichni, včetně maminky, jsou zdraví a mají se k světu. A Kafíčko je skutečně vzorná maminka a má můj obdiv, protože je to hrdinka! Smekám před svou pejskou.


Fotky malých prcků jsou zde!

01.01.2010

Porod se blíží!

Dnes je Coffee těhulka již 53. den. Porod se nám již pomalu blíží. Minulý týden jsme byli naposledy přeočkovat proti herpes viru. Teď už se pomalu připravujeme na přírůstky do naší rodiny. Ty v Kafíčku začínají pěkně řádit, sledovat pohyby v její bříšku je kouzelné. Očekávaný termín porodu je za necelých deset dní. Rodit však můžeme již v pátek ;-) Držte palce!
01.01.2010

Pour Féliciter 2013! :-)

Do nového roku přejem všem jen to nejlepší! Hodně štěstí, radosti a zábavy!
01.01.2010

Posíláme vzorky krve na DNA testy TNS, CL a MDR1!

Aby štěňátka měla v průkazu původu všechny údaje a budoucí majitelé se nemuseli již o nic starat, rozhodla jsem se Coffee udělat testy nejen na TNS, ale také na CL a MDR1. Bude mít tedy všechna vyšetření na dědičné choroby. Výsledky se zapíší do PP - pokud vyjde vše normal, budou i štěňáta normal po rodičích. Majitelé již tedy žádné testy dělat muset nebudou (ušetří tak i s vyšetřením CEA přibližně pět tisíc)
01.01.2010

Báječná zpráva! Sono potvrdilo březost! :-) 05.12.2012

Jupí! Ty malé kuličky, které vidíte na obrázku ze sona, jsou budoucí štěňátka! :-) Paní veterinářka totiž dnešní ráno při ultrazvukovém vyšetření potvrdila březost našeho Kafíčka. Našla nejméně šest budoucích sporťáčků a výstaváčků. Maminka se těší dobrému zdraví a celá smečka už se nemůže dočkat jejích potomků. Narození očekáváme okolo 12. ledna 2013 ;-)
01.01.2010

Hurá, máme nakryto! Štěňátka by se měla narodit v lednu!

V pátek 9. listopadu proběhlo dlouho očekávané krytí Kafíčka (Basscoffee z Lantíkova). Vše bylo milé a bez komplikací. Kafíčko s Dastíkem potvrdili, že k sobě chovají náklonnost a nám se tak rozplynuly obavy z možného odmítnutí. Předpokládané datum narození prcků je okolo 12. ledna 2013. První týden v prosinci jdeme na sono ohledně potvrzení březosti. Týden po krytí, tedy 16. listopadu byla Coffee očkovaná proti herpes viru, abychom tak doufejme budoucí mamince i štěníkům zajistili co nejpohotovější průběh těhotenství a bezpečné první týdny života.
A ještě trochu starší zprávu – těsně před háráním Coffee složila zkoušku ZZO, a to za 57 bodů na známku výborná. ;-)
1..181920..23
Kontakt

Mgr. Anna Hrochová
Třebenice

anna.hrochova@royalfellow.cz basscoffeezlantikova@seznam.cz
+420 777 858 232