Royal Fellow

border collies

Novinky

...můj nejlepší přítel

01.01.2010

Pour Féliciter 2013! :-)

Do nového roku přejem všem jen to nejlepší! Hodně štěstí, radosti a zábavy!
01.01.2010

Posíláme vzorky krve na DNA testy TNS, CL a MDR1!

Aby štěňátka měla v průkazu původu všechny údaje a budoucí majitelé se nemuseli již o nic starat, rozhodla jsem se Coffee udělat testy nejen na TNS, ale také na CL a MDR1. Bude mít tedy všechna vyšetření na dědičné choroby. Výsledky se zapíší do PP - pokud vyjde vše normal, budou i štěňáta normal po rodičích. Majitelé již tedy žádné testy dělat muset nebudou (ušetří tak i s vyšetřením CEA přibližně pět tisíc)
01.01.2010

Báječná zpráva! Sono potvrdilo březost! :-) 05.12.2012

Jupí! Ty malé kuličky, které vidíte na obrázku ze sona, jsou budoucí štěňátka! :-) Paní veterinářka totiž dnešní ráno při ultrazvukovém vyšetření potvrdila březost našeho Kafíčka. Našla nejméně šest budoucích sporťáčků a výstaváčků. Maminka se těší dobrému zdraví a celá smečka už se nemůže dočkat jejích potomků. Narození očekáváme okolo 12. ledna 2013 ;-)
01.01.2010

Hurá, máme nakryto! Štěňátka by se měla narodit v lednu!

V pátek 9. listopadu proběhlo dlouho očekávané krytí Kafíčka (Basscoffee z Lantíkova). Vše bylo milé a bez komplikací. Kafíčko s Dastíkem potvrdili, že k sobě chovají náklonnost a nám se tak rozplynuly obavy z možného odmítnutí. Předpokládané datum narození prcků je okolo 12. ledna 2013. První týden v prosinci jdeme na sono ohledně potvrzení březosti. Týden po krytí, tedy 16. listopadu byla Coffee očkovaná proti herpes viru, abychom tak doufejme budoucí mamince i štěníkům zajistili co nejpohotovější průběh těhotenství a bezpečné první týdny života.
A ještě trochu starší zprávu – těsně před háráním Coffee složila zkoušku ZZO, a to za 57 bodů na známku výborná. ;-)
01.01.2010

Už se nám to blíží! Hárání očekáváme každým dnem.

Datum krytí naší Coffee předpokládáme koncem října. Štěňátka očekáváme v barvě blue merle i černobílá, se sportovními i výstavními předpoklady. Zdraví obou rodičů je možné prověřit na jejich stránkách. Oba jsou však prostí všech očních vad, CEA DNA normal, HD A, ED A, OCD nepostiženi. Dasty je DNA TNS i CL normal, Coffee testy čekají po narození štěňátek. Podle anadune je však normal. Dastyho DNA genotyp pro MDR1 je také normal. Oba jsou nekonfliktní, temperamentí a vyrovnaní s nadšením pro práci. Coffee se věnuje dog dancingu, flyballu a dog frisbee. Dastík obedience, flyballu, poslušnosti, působí také jako canisterapeut. Více o jejich aktivitách i zkouškách najdete na jejich stránkách ;-)
01.01.2010

Drazí majitelé Áček Royal Fellow!

Vaše ratolesti rychle rostou, jsou z nich už nohaté borderky co pomalu dosrsťují :-) Proto nezapomeňte, že růst s sebou přináší také potřebu dobré výživy. Doporučuji se poohlédnout po nějaké kloubní výživě, nejlepší jsou extrakty z mušlí a žraločích chrupavek nebo přípravky, které obsahují potřebné doplňky. Jen pozor na přílišné množství vápníku. Ať se čumáčkům daří co nejlépe! ;-)
01.01.2010

Coffee splnila podmínky pro udělení titulu Master of Dog dancing

Na srpnovém táboře ve Dvoře králové s Alenou Smolíkovou a Luckou Schönovou bylo opět báječně. Všechny jsme se naučily několik nových triků v dog dancingu i dog frisbee, Kafícko navíc složila dvě chybějící zkoušky z dog dancingu. Vzhledem k tomu, že obě (HtM i MD) složila na výbornou, splnila tak podmínky pro udělení titulu Master of Dog dancing 1. úrovně! Máme z ní velikou radost!
01.01.2010

Dasty, budoucí tatínek plánovaných štěňátek, získal titul Interchampion!

Dastík, Diego Tender Flash, je krásný pes, to víme. Co je však skvělé, je zpráva, že splnil podmínky pro udělení titulu Mezinárodní šampion krásy, tedy Interchampion! Majitelce Karolíně Prejsové velice blahopřejeme! Jste úžasní!
01.01.2010

Mistrovství BCCCZ - Amálka vybojovala 2. místo!

Na otevřeném mistrovství klubu border kolií ve flyballu vybojovala Amálka spolu s Kosatkami 2 báječné druhé místo ve třetí divizi! Kafíčko byla po antibiotikách po ošklivém štípanci sršněm do hrudníku a následném zánětu mléčné žlázy, tudíž zabojovat nemohla (v tuto dobu je Coffee už zase zdravá a těší se na MČR ve flyballu). Za to si však krásně zaběhala Amálka, která tak vyběhala se svým týmem toto krásné umístění. Turnaj jsme pořádali jako tým coby Kosatky, a to spolu s Dajaverou Fitmin! Tímto děkujeme a těšíme se na příští ročník. ;-)
01.01.2010

Přijďte se na nás podívat na Ústecký psí festival :-)

Holky Royal Fellow se budou znovu po roce účastnit exhibice na Ústeckém psím festivalu. Ten se koná 5.8.2012 v areálu ZKO v Trmicích. Co všechno bude k vidění, můžete shlédnout ve video upoutávce. Jsou tam i Amálka a Coffee štěkající a bláznivé, jako vždy při flyballu. ;-)
1..181920..22
Kontakt

Mgr. Anna Hrochová
Třebenice

anna.hrochova@royalfellow.cz basscoffeezlantikova@seznam.cz
+420 777 858 232