Royal Fellow

border collies

Chovatelská stanice

...můj nejlepší přítel

Začalo to ve městě pořízením borderky Amálky a pokračovalo to až sem, pryč z města, do přírody, sice s menším komfortem, ale zato s větší pohodou. Žijeme na malém hospodářství obklopeni loukami a lesy. Z našich městských psů s každodenním dojížděním na cvičáky všude možně se stali pohodáři s "cvičákem" hned za domem, kteří v případě potřeby umějí pomoci s ovečkami. Život se zvolnil, něktré aktivity ubyly, jiné přibyly, avšak stále zůstává, že se rozhodně našimi psy nenudíme :)

Zůstávám věrná borderkám FCI, ale větší důraz kladu na povahu a chuť do práce, nikoliv na perfektí "show look", ačkoliv se snažím zachovat typický vzhled border kolie. Mým cílem je chovat povahově vynikající psy vhodné pro sport, s dobrými zdravotními předkpoklady. Příjemný exteriér beru jako příjemnou přidanou hodnotu.

Se svými psy se věnuji především psím trikům, dog dancingu, dog frisbee, pasení (kdy postupně přibyly i vlastní ovce) a díky Indy opět také agility.

Působila jsem jako trenérka flyballového družstva ForPes Pohoda. V letech 2016-2019 2016 jsem byla členkou výboru, jednatelkou a sportovní referentkou spolku BCCCZ. Působila jsem jako trenérka psů (psí triky, výchova štěněte i dospělého psa), svým odchovům jsem ochotna v tomto ohledu pomáhat, kdykoliv je třeba (a pokud je o to zájem).

Naši psi jsou chováni v teple domova, sem tam s námi uléhají v posteli, jsou součástí rodiny a našimi nejlepšími přáteli.

Pro naše štěňátka hledám takové majitele, kteří jim dokáží dát tolik lásky a péče, kterou si zalouží. Preferuji zájemce, kteří mají již s výchovou psa zkušenost a mají povědomí o plemeni.

Pokud se teprve rozhodujete pro plemeno border kolie, rozvažujte pečlivě. Pokud svému štěněti nevštěpíte správnou výchovu a nezaměstnáte hlavu, dokáže vám rozkousat sedačku, sežrat knížky, prostě, udělá cokoliv proto, aby se zabavilo samo, když vy jste to neudělali. Když se své borderce ale věnovat budete a budete to dělat správně, dá vám za odměnu svou lásku, radost z toho, že se vám společně něco povede, když ji naučíte nový trik, nebo když vás jen přijde přivítat a dá vám najevo, že bez vás to prostě není ono. Zároveň se z ní stane naopak velice klidný pes, který veškerou svou energii soustředí do výkonu a v době, kdy odpočíváte vy, odpočívá s vámi.
Border kolie není hyperaktivní blázen.
Chová se tak pouze v případě, že je špatně vedená. Pro borderku není nejdůležitější "vylítat" ji na balónek nebo vydovádět na procházce. Borderka musí mít práci hlavou a jasně vymezené hranice.

Borderky jsou úžasná stvoření a pokud je dokážete správně ocenit, obohatí vám život. Je to ale něco za něco a s tím je třeba počítat ;)

 

Více se o našich čtyřnohých kamarádech dozvíte v sekci "Naši psi". Můžete nás sledovat i na facebookovém profilu Royal Fellow - kennel.
...

Kontakt

Mgr. Anna Hrochová
Třebenice

anna.hrochova@royalfellow.cz basscoffeezlantikova@seznam.cz
+420 777 858 232