Začalo to ve městě pořízením první borderky a pokračovalo to až sem, pryč z města, do přírody, sice s menším komfortem, ale zato s větší pohodou. Žijeme na malém hospodářství obklopeni loukami a lesy. Z našich městských psů s každodenním dojížděním na cvičáky a procházky všude možně se stali pohodáři s nekonečným prostorem možností hned za domem, kteří v případě potřeby umějí pomoci s ovečkami. Život se zvolnil, některé aktivity ubyly, jiné přibyly, avšak stále platí, že se nudíme jen, když sami chceme.
Chovám border kolie pod FCI (klub BCCCZ). Důraz kladu na povahu a chuť do práce, nikoliv na perfektní "show look", ačkoliv se snažím zachovat typický vzhled border kolie. Mým cílem je chovat povahově vynikající psy vhodné pro sport, s dobrými zdravotními předkpoklady. Příjemný exteriér, beru jako přidanou hodnotu. U každého vrhu zohledňuji předpoklady mých fen i krycích psů, předpokládané vize a důvody výběru krytí pak uvádím u konkrétních vrhů indivuálně.
Se svými psy se aktuálně věnuji především psím trikům, dog frisbee, pasení, prvkům agility. Dříve jsem se pravidelně věnovala také flyballu, dog dancingu, a canisterapii.

Působila jsem jako trenérka flyballového družstva ForPes Pohoda. V letech 2016-2019 jsem byla členkou výboru, jednatelkou a sportovní referentkou spolku BCCCZ. Působila jsem jako trenérka psů (psí triky, výchova štěněte i dospělého psa), svým odchovům jsem ochotna v tomto ohledu pomáhat, kdykoliv je třeba (a pokud je o to zájem).
Naši psi jsou chováni v teple domova, sem tam s námi uléhají v posteli, jsou součástí rodiny a našimi nejlepšími přáteli. U odchovu se věnuji smysluplné, důkladné, nikoliv však přehnané socializaci tak, aby štěňata měla dostatek (nikoliv přespříliš) podnětů k rozvoji, znala hru s člověkem, měla o ní zájem a učila se již zde základní hygienické návyky.
Pro naše štěňata hledám takové majitele, kteří jim dokáží dát tolik citu péče, kterou si zaslouží. Preferuji zájemce, kteří mají již s výchovou psa zkušenost a mají povědomí o plemeni.

Back to Top